10. obrony dyplomów Wzornictwa w Galerii miejskiej bwa.

19/03/2020

25 i 26 lutego 2020 r. odbyły się dziesiąte otwarte obrony dyplomów licencjackich studentów Wzornictwa UTP w Galerii miejskiej bwa w Bydgoszczy. To wydarzenie zawsze stanowi interesującą możliwość poznania wszystkich krętych ścieżek, którymi podążali młodzi dizajnerzy, pracując nad swoimi pomysłami.

28 lutego otworzyliśmy wystawę prac dyplomowych dla zwiedzających. Ekspozycja przybliżała wspólne działania studentów i ich opiekunów, powstałe w ostatnim roku akademickim. Zaprezentowane zostały różnorodne projekty z wielu sfer dizajnu – od mebli, artykułów wyposażenia wnętrz, po tekstylia czy elementy wypełniające przestrzeń publiczną. Każdy z tych projektów, to gotowa i w pełni profesjonalna oferta dla producentów, przygotowana przez młodych projektantów, którzy rozpoczynają dopiero swoją twórczą drogę na rynku. Mimo młodego wieku, mimo niewielkiego jeszcze doświadczenia, są to projekty na wskroś dojrzałe, zawierające w sobie jednak spory ładunek młodzieńczej fantazji i energii. Warto je zobaczyć, warto się im przyjrzeć, warto je też produkować – to uwaga dla producentów! Wystawa projektów dyplomowych odbyła się w ramach czwartej edycji Young4Design, czyli konferencji i wystaw, które są pokazem kreatywności i możliwości studentów oraz absolwentów Wzornictwa bydgoskiej uczelni.


kurator wystawy dyplomowej: Eliza Sikorra

W pierwszej części audycji Ewy Dąbskiej z cyklu „PiK-owa Kawiarenka” mowa była o obronach prac dyplomowych studentów Wzornictwa UTP i wystawie dyplomowej, które stanowiły część czwartej edycji konferencji Young4Design, czyli imprezy organizowanej przez bydgoski Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Gośćmi byli: Ewa Raczyńska-Mąkowska, Sara Betkier i Marcin Jędrzak.Dyplomy Wzornictwa na stronie Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.