Studentki Wzornictwa UTP laureatkami konkursu Muzeum Farmacji.

20/01/2021

Z radością prezentujemy laureatów konkursu, w którym brali udział studenci Katedry Wzornictwa UTP. Konkurs zorganizowało Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, a jego tematem był projekt wnętrza Muzeum Farmacji, które znajduje się w Aptece pod Łabędziem i stanowi część Muzeum.

Studenci II semestru studiów magisterskich z Pracowni Projektowania Mebla, prowadzonej przez prof. uczelni, dr. hab. Romualda Fajtanowskiego, przygotowali 11 projektów – nowych aranżacji wnętrza apteki.

Komisja pod przewodnictwem dyrektora Wacława Kuczmy, wybrała do realizacji projekt Pani Marty Simon. Projekt ten spełniał wszystkie rygorystyczne wymagania i kryteria naszych muzealników, a także w sposób wyjątkowo trafny zagospodarował wnętrze apteki, tworząc z niej miejsce niezwykle klimatyczne, pełne ciepła i uroku.

Poziom przesłanych prac był tak wysoki, że postanowiono przyznać dwie drugie i dwie trzecie nagrody. Mamy zatem 5 laureatek, a Pani Marta otrzymała już zlecenie z Muzeum, na przygotowanie projektów kolejnych pomieszczeń Muzeum Farmacji.


Lista Laureatek:
I miejsce – Marta Simon
II miejsca – Agnieszka Rosołowska i Daria Chylińska
III miejsca – Sylwia Królikowska i Gabriela Skrobacka